Jak dojechać do Olsztyna na Warmię i Mazury?

Aby dojechać do Olsztyna skorzystaj z dwóch tras głównych o nr 16 i nr 51.

Centrum Iławy trasa nr 16 do Olsztyna
Centrum Iławy trasa nr 16 do Olsztyna

Są również mniej popularne drogi dojazdowe jak: 598 od głównej nr 58 i 527 z Morąga.

Olsztyn Stolica Regionu Warmii i Mazur usytuowana jest w południowej części regionu na skrzyżowaniu drogi głównej nr 16 biegnącej z Grudziądza przez Łasin, Kisielice, Iławę, Ostródę, Stare Jabłonki, Gietrzwałd, OLSZTYN, Barczewo, Biskupiec, Mrągowo, Mikołajki, Orzysz, Ełk, Augustów do przejścia granicznego z  Litwą w Ogrodnikach.
Droga główna nr 16 przebiega z zachodu na wschód przez całą Warmię i Mazury.
Drugą Trasą z południa na północ, przecinającą w Olsztynie w/w 16 jest droga nr 51 biorąca początek w Olsztynku od trasy Warszawa – Gdańsk E77, przez Stawigudę, OLSZTYN, Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce do przejścia granicznego Bezledy – Bagrationowsk z Rosją – Obwód Kaliningradzki – dalej zmienia ona oznaczenie, ale prowadzi do Kaliningradu dawniej Królewiec.
Droga nr 51 w większości pokrywa się z istniejącym w średniowieczu Szlakiem Królewskim Warszawa – Królewiec, a fragment w okolicy Olsztyna był zwany Gościniec Niborski.
W ostatnich latach większość dróg w okolicy Olsztyna została wyremontowana, co znacznie zwiększyło bezpieczeństwo podróżowania do ciekawostek na Warmii i Mazurach jazda autem to przyjemność.
Miejscowości w/w przy drogach głównych to historycznie od wieków znane skupiska ludzkie, w których znajdziesz znane zabytki, poznasz historię i miejsca życia znanych Polaków.
Ponieważ w regionie jest mnóstwo jezior, doskonale rozwinięta jest tu turystyka wodna dająca przyjemność przebywania nad wodą i aktywnego wypoczynku lub trenowania sportów wodnych.
Wielu turystów łączy zwiedzanie i wypoczynek w Olsztynie i okolicy obierając miejsce na bazę noclegową, aby z jednego miejsca robić wypady osiągać różne cele atrakcji oraz przyjemności podczas weekendowego wypoczynku, na urlopie lub wyjeździe z rodziną na wycieczkę po Polsce.

Ul. Nad Łyną Bartąg Ruś od trasy 51
Ul. Nad Łyną Bartąg Ruś od trasy 51

Stwórz własną bazę noclegową w Olsztynie i okolicy.
Może wyszukaj w mapy Google odpowiedniego w/g Ciebie miejsca wypoczynku.
– Proponuję SAK Hotel Olsztyn stąd jest blisko do większości atrakcyjnych miejsc wartych odwiedzenia w celach wypoczynkowych i turystycznych.

Tanie Noclegi koło Olsztyna Hotel SAK
Tanie Noclegi koło Olsztyna Hotel SAK

Wybierz weekend wczasy w Olsztynie i okolicy.
Noclegi za małą cenę w Olsztynie.
Rezerwacje pokoi tel. 89 541-45-45