Moda na ekoturystykę – polecam Olsztyn.

SAK Noclegi Olsztyn ekośrodowisko na ryby.
SAK Olsztyn czyste ekośrodowisko na ryby.


Jak podają badania Polacy żyją na co dzień, coraz bardziej ekologicznie zwracając uwagę na produkty spożywcze, segregowanie śmieci, oszczędzanie prądu, wody stało się normą, aż u ponad 60% rodaków. Podobnie jak na świecie dotarła do nas moda na ekoturystykę. To dobry znak. Aby prowadzić zdrowy tryb życia należy nie tylko zdrowo się odżywiać, ale również zalecane jest dużo ruchu. Zorganizowanie indywidualnej ekoturystyki jest bardzo proste, a jednocześnie ciekawsze. Doskonałym trafionym rozwiązaniem jest wyjazd na wakacje nie wydalającym dwutlenku węgla rowerem. Przemierzając siłą mięśni nasz kraj można poznać dokładniej jego piękno, atrakcyjne miejsca, które pędząc autem nie zauważamy. Aby poznać bardziej oddalone regiony ekologiczniej będzie przewieść rowery pociągiem lub autokarem do miejsca, które będzie naszą „bazą wypadową”.

Teraz rowerkiem poznajemy okolicę Olsztyna w wybranym promieniu, w zależności od wytrzymałości naszych nóg i wytrzymałości organizmu. Wnikliwe poznanie wybranej okolicy, może zająć kilka dni i dostarczyć wielu nieznanych dotąd informacji i ciekawostek oraz przyjemnego zaskoczenia i zachwytu z poznanych atrakcji. Doskonałym miejscem bogatym w różnego rodzaju „skarby” jest Olsztyn i okolica. Gwarantuję, że ekoturystyka w tym ekologicznym środowisku to „murowany” sukces udanych ekowakacji, ekourlopu lub ekoweekendu.

Na „bazę wypadową” polecam SAK Noclegi Restauracja Olsztyn, gdzie wokół również ścieżkami polnymi i leśnymi można dotrzeć do mało uczęszczanych miejsc tak pięknych, że można zaniemówić.

To oczywiście należy sfotografować, następnie stworzyć album z udanych wakacji.

 

Pozdrawiam.

Sławomir Krasuski

http://hotelsak.pl