Wakacje w Olsztynie – czyli wypoczynek na Warmii i Mazurach

Znaczna większość nas ma marzenia o wyjazdach na wakacje lub weekend w różne miejsca na świecie i w Polsce. Do naszych marzeń prowokują nas fotografie i opowieści znajomych powracających z turystycznych wyjazdów. Zauważ, że prawie zawsze w wypowiedziach słyszymy opis i wylukrowane piękno z miejsca rekomendowanego na wyjazd.

Atrakcje na Wakacje Olsztyn
Atrakcje na Wakacje Olsztyn

Moje wyjazdy z Olsztyna, bez względu na odległość, czy długość pobytu sprowadzały się zawsze do tęsknoty za Warmią i Mazurami, widokami na przepiękny krajobraz lasów i jezior.
Jednak najbardziej na wyjeździe brakowało mi różnorodności i wyboru rodzaju wypoczynku. Jak wyjechałem w góry, to wiadomo wędrówka w góry i zwiedzanie. Jak wyjechałem nad morze, to plaża i zwiedzanie. Jest to nudne.
Na Warmii i Mazurach jest inaczej. Tu jest duży różnorodny wybór atrakcji turystycznych i możliwość zmiany planów w każdej chwili na coś innego, bo jest, na co.
Zwiedzanie średniowiecznych zabytków na Warmii i Mazurach, a szczególnie na Warmii w Olsztynie i okolicy jest wiele historycznych potężnych budowli i interesujących miejsc, które są warte ciekawości i uwagi najbardziej wytrawnego turysty – pragnącego poznać region Polski i jego dzieje.
Na pasjonatów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu czeka raj na ziemi, a możliwości bez liku.
Można bezpiecznie i ciekawie spędzić czas nad czystym ciepłym jeziorem na wiele sposobów.
Czyli, plażując, kąpiąc się, pływając rowerem wodnym, skuterem, łódką, kajakiem, żaglówką i oczywiście wędkując i łowiąc taaaaką rybę.
Właściwe miejsce w naturalnym terenie jest dla miłośników wędrówek, rajdów rowerowych i pieszych, którzy podróżując wolniej są w stanie zobaczyć więcej – czekają tu przygody i niespodzianki.
Warte fotografowania ciekawe miejsca w Olsztynie i Okolicy, jak pomniki przyrody, piękne widoki przeplecione w pagórkowatym terenie pofalowane kwitnące pola, łąki z różnymi odcieniami zieleni traw, trzcin, krzewów przecięte krętą wstęgą płynącej rzeki lub strumienia.
W zależności od pory dnia, miesiąca czy roku możesz usłyszeć ciekawe dźwięki wydawane przez małe i duże zwierzęta oraz ptaki żyjące tu od wieków na wolności. Odgłosy przyrody w terenie są najlepszą muzyką relaksacyjną, która potrafi oderwać nas od codziennego sposobu myślenia i przenieść nas w inny bajkowy świat pełnego relaksu.

Krajobraz przed Hotelem SAK Olsztyn
Krajobraz przed Hotelem SAK Olsztyn

Wyjątkowe otoczenie, to również świat miłych zapachów unoszących się nad piękną krainą warmińsko-mazurską.
Kiedy przyjedziesz? – Zobaczysz, poczujesz i usłyszysz, co najpiękniejsze na Warmii i Mazurach.
Zwróć uwagę, jak dogodne warunki wypoczynku i pobytu są tu dla rodzin z dziećmi, które w czystym naturalnym środowisku mogą bawić się i nabierać nowych doświadczeń.
Rezerwuj Tanie Noclegi w Olsztynie w Hotelu SAK.
Odpocznij w Naturalnym Środowisku na Przedmieściu Olsztyna.
Zamów termin Tel. 89 541-45-45

Zapraszam na Wypoczynek w Olsztynie
Sławomir Adam Krasuski