Gdzie wyjechać na wakacje?

Polecam Olsztyn i okolice.

Nigdy nie miałem z tym problemu, ponieważ jestem z Warmii, z Olsztyna. W obrębie miasta jest 11 jezior, każde z nich ma swoje atuty.

Olsztyn i Okolice Hotel SAK Atrakcje
Olsztyn i Okolice Hotel SAK Atrakcje

Są plaże z pełnym wyposażeniem i sprzętem do pływania. Są również „dzikie plaże”, które mniej oblegane, pozwalają na spokojny odpoczynek. Olsztyn jest uznany za miasto zieleni i parków. Tam są spokojne miejsca z ławeczkami. Ciekawą dzielnicą jest odrestaurowana piękna starówka, której zabytki zwiedzają turyści.

Dziedziniec Zamku w Olsztynie
Dziedziniec Zamku w Olsztynie

Najstarsze, a zarazem najokazalsze, to: Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie – wybudowany w XIV wieku w stylu gotyckim, w którym najsławniejszym administratorem był Mikołaj Kopernik. Pozostawił on po sobie pamiątkę w postaci namalowanej własnoręcznie na ścianie krużganku tablicy umożliwiającej mu śledzenie wiosennych i jesiennych zrównań dnia z nocą. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Warmii i Mazur, które polecam zwiedzić i poznać jak wielu wielkich Polaków miało związek z zamkiem, Warmią i Mazurami. Bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła w Olsztynie, to kościół zbudowany w II połowie XIV wieku. Jego wielkość ponad wszystkimi budowlami jest widoczna w każdej panoramie miasta.

Olsztyn jest w czołówce organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych. W różnych miesiącach roku są wydarzenia na skalę ogólnopolską. Jak np. Śpiewajmy Poezję  gdzie oprócz gwiazd polskiej estrady i teatrów, możemy poznać zdolnych, początkujących adeptów sztuki.

Olsztyńskie Lato Artystyczne (OLA) to 100 wydarzeń mających miejsce w okresie wakacyjnym, a więc od czerwca do końca sierpnia. Zespoły muzyczne, kabarety, przedstawienia teatralne, pikniki rodzinne, pikniki lotnicze i wiele różnorodności.

Wspomnieć należy,o ciekawych miejscowościach w okolicy Olsztyna, które również mają bogatą i znaną ofertę cyklicznych imprez np. Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem –największej obecnie rekonstrukcji. Impreza trwa zazwyczaj kilka dni towarzyszą jej dodatkowe pokazy walki i turniejów rycerskich.

Podsumowując, dzieje się bardzo wiele i z pewnością każdy z łatwością znajdzie coś dla swoich zainteresowań. Jeśli do wszystkiego dołożymy cieplejszą wodę w jeziorze niż w morzu, to wybór jest jasny.

Zamów noclegi Olsztyn. Zapraszamy!

Zapraszam na odpoczynek do Olsztyna na Warmię.
Poznaj urokliwe piękno, które czeka na Ciebie.

Zapraszam serdecznie
Sławomir Adam Krasuski

http://hotelsak.pl